SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są entuzjastami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością prawidłowo wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta znana już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie wcale nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą znaną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to skomplikowane, wskutek tego, iż gra ta często dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta przenigdy tak właściwie nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa nadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta tak w istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im nazwy, wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Istotne jest w związku z tym to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na wypoczynek czy na jedzenie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże naturalnie możemy wprowadzić do gry całkowicie nowych Simów, powtórnie przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę wybitnie ciekawą i wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj także SimCity BuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest w takim razie pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*