Sposób na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszystkie fanty technologii z których korzystamy ma własne plusy jak oraz wady. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć sporo firm oferujących nam własne usługi w internecie zapewnia nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak de facto nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy artykuł. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie tracić cennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto telefonował, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy jak uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi oznaczać, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub także innych korporacji. Rozmowa z nimi okazjonalnie należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę bądź też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać i spowodować co to za numer – kto chciał się z nami właśnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – czemu warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest zbawienna również dlatego, iż coraz częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. Nieraz albowiem są to numery oszustów, jakich projektem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc zazwyczaj są w rzeczywistości drogie. Nieraz oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne skutki. Warto wobec tego posiadać się na baczności i sprawić czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek niepewności – tym bardziej, że ma się szansę zrobić to błyskawicznie oraz sprawnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*