Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są ludziom już od dekad, w licznych branżach są one w powszechnym wykorzystaniu. Spore firmy zawsze mają ich w nadmiarze, gdyż współcześnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania kompresorów. Lecz w momencie zakładania nowej firmy zakup na starcie nowego sprzętu może wiązać się z dość sporym wydatkiem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, żeby nie stracić na nie fortuny?

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej klasy nie musimy właściwie ich nabywać, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, dysponują oni nie jedynie nowymi urządzeniami, ale również używanymi. Oczywiście kwota wynajmu pojedynczej sprężarki zależna jest od stanu, wieku a także możliwości maszyny. Leasingodawca podpisuje z nami umowę na czas określony, w tym czasie będziemy zobowiązani do comiesięcznego uiszczania konkretnej kwoty abonamentu, w zamian za możliwość używania kompresorów we własnej fabryce. Po upływie kontraktu możemy kompresory spalinowe odkupić albo tez zrezygnować z wynajmu. Następną, ciekawą alternatywą jest nabycie urządzenia z odzysku. Wiąże się to jednak z ryzykiem zakupu wadliwego towaru, jednak cena może być niezwykle interesująca. Najlepiej używane kompresory nabywać u rzetelnego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Profesjonalne sprężarki do użytku przemysłowego są dość kosztownymi urządzeniami. Debiutujący biznesmen może zakupić je w niższej cenie, decydując się na używane egzemplarze. Można również wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: sprężarki atmos

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*